Elfy są magicznym ludem o nieziemskim wdzięku, żyjącym w świecie, ale nie do końca będącym jego częścią. Żyją w miejscach o eterycznym pięknie, pośród prastarych lasów lub w srebrzystych iglicach błyszczących światłem wróżek, gdzie delikatna muzyka unosi się w powietrzu, a łagodne zapachy unoszą się na wietrze. Elfy kochają naturę i magię, sztukę i artyzm, muzykę i poezję oraz dobre rzeczy tego świata.

Smukłe i pełne gracji

Z nieziemską gracją i delikatnymi rysami elfy wydają się ludziom i przedstawicielom wielu innych ras niezwykle piękne. Przeciętnie są nieco niższe od ludzi, osiągając wzrost od mniej niż 5 stóp do nieco ponad 6 stóp. Są bardziej smukłe niż ludzie, ważą od 100 do 145 funtów. Mężczyźni i kobiety są mniej więcej tego samego wzrostu, a mężczyźni są tylko nieznacznie ciężsi od kobiet.

Ubarwienie elfów obejmuje normalny ludzki zakres, a także skórę w odcieniach miedzi, brązu i prawie niebiesko-białą, włosy w kolorze zielonym lub niebieskim i oczy jak baseny płynnego złota lub srebra. Elfy nie mają włosów na twarzy i mało na ciele. Preferują eleganckie ubrania w jasnych kolorach i lubią prostą, ale uroczą biżuterię.

Ponadczasowa perspektywa

Elfy mogą żyć ponad 700 lat, co daje im szeroką perspektywę na wydarzenia, które mogłyby bardziej zaniepokoić krócej żyjące rasy. Częściej są rozbawione niż podekscytowane, częściej ciekawskie niż chciwe. Mają tendencję do pozostawania powściągliwymi i niezrażonymi drobnymi przypadkami. Jednak w dążeniu do celu, czy to podczas misji, czy nauki nowej umiejętności lub sztuki, elfy potrafią być skupione i nieustępliwe. Powoli zdobywają przyjaciół i wrogów, a jeszcze wolniej o nich zapominają. Na drobne obelgi odpowiadają pogardą, a na poważne – zemstą.

Jak gałęzie młodego drzewa, elfy są elastyczne w obliczu niebezpieczeństwa. Ufają dyplomacji i kompromisom, aby rozwiązać różnice, zanim dojdzie do eskalacji przemocy. Znane są z tego, że wycofują się przed wtargnięciem do swoich leśnych domów, będąc pewnymi, że mogą po prostu przeczekać najeźdźców. Kiedy jednak nadejdzie taka potrzeba, elfy ujawniają surowe oblicze wojenne, demonstrując umiejętności posługiwania się mieczem, łukiem i strategią.

Ukryte leśne królestwa

Większość elfów mieszka w małych leśnych wioskach ukrytych wśród drzew. Elfy polują na zwierzynę, zbierają jedzenie i uprawiają warzywa, a ich umiejętności i magia pozwalają im utrzymać się bez konieczności karczowania i orania ziemi. Są utalentowanymi rzemieślnikami, wytwarzającymi doskonale wykonane ubrania i przedmioty sztuki. Ich kontakt z obcymi jest zazwyczaj ograniczony, choć kilka elfów dobrze zarabia na życie handlując wykonanymi przez siebie przedmiotami za metale (których wydobyciem nie są zainteresowane).

Elfy spotykane poza swoimi ziemiami to zazwyczaj wędrowni minstrele, artyści lub mędrcy. Ludzcy szlachcice ubiegają się o usługi elfich instruktorów, którzy uczą ich dzieci walki na miecze lub magii.

Eksploracja i przygoda

Elfy podejmują się przygód z powodu żądzy wędrówki. Ponieważ są tak długowieczne, mogą cieszyć się wiekami eksploracji i odkryć. Nie podoba im się tempo życia ludzkiego społeczeństwa, które jest regulowane z dnia na dzień, ale ciągle zmienia się w ciągu dziesięcioleci, więc znajdują kariery, które pozwalają im swobodnie podróżować i ustalać własne tempo. Elfy lubią też ćwiczyć swoją sprawność w walce lub zdobywać większą moc magiczną, a przygody im to umożliwiają. Niektórzy mogą dołączyć do buntowników walczących z uciskiem, a inni mogą stać się orędownikami spraw moralnych.

Imiona dla Elfów

Elfy są uważane za dzieci do czasu ogłoszenia się dorosłymi, jakiś czas po setnych urodzinach, a przed tym okresem są nazywane imionami dziecięcymi.

Po ogłoszeniu dorosłości elf wybiera imię dla dorosłych, choć ci, którzy znali go jako dziecko, mogą nadal używać imienia dziecięcego. Imię dorosłego elfa jest unikalne, choć może odzwierciedlać imiona szanowanych osób lub innych członków rodziny. Nie ma większego rozróżnienia między imionami męskimi a żeńskimi; podział na grupy odzwierciedla jedynie ogólne tendencje. Ponadto każdy elf nosi nazwisko rodowe, zazwyczaj będące kombinacją innych elfickich słów. Niektóre elfy podróżujące wśród ludzi tłumaczą swoje nazwiska na Wspólny, ale inne zachowują wersję elficką.

Imiona dzieci: Ara, Bryn, Del, Eryn, Faen, Innil, Lael, Mella, Naill, Naeris, Phann, Rael, Rinn, Sai, Syllin, Thia, Vall

Męskie imiona: Adran, Aelar, Aramil, Arannis, Aust, Beiro, Berrian, Carric, Enialis, Erdan, Erevan, Galinndan, Hadarai, Heian, Himo, Immeral, Ivellios, Laucian, Mindartis, Paelias, Peren, Quarion, Riardon, Rolen, Soveliss, Thamior, Tharivol, Theren, Varis

Imiona żeńskie: Adrie, Althaea, Anastrianna, Andraste, Antinua, Bethrynna, Birel, Caelynn, Drusilia, Enna, Felosial, Ielenia, Jelenneth, Keyleth, Leshanna, Lia, Meriele, Mialee, Naivara, Quelenna, Quillathe, Sariel, Shanairra, Shava, Silaqui, Theirastra, Thia, Vadania, Valanthe, Xanaphia

Nazwy rodzinne: Amakiir (Gemflower), Amastacia (Starflower), Galanodel (Moonwhisper), Holimion (Diamonddew), Ilphelkiir (Gemblossom), Liadon (Silverfrond), Meliamne (Oakenheel), Naïlo (Nightbreeze), Siannodel (Moonbrook), Xiloscient (Goldpetal)

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *